Infolinka: 702 966 211 (Po–Pá: 10:00–17:00)
 
 
 
 »  Mikroskopy a příslušenství  »  Klasické mikroskopy  »  Levenhuk Mikroskop 850B bino
doprava
zdarma
  • Levenhuk Mikroskop 850B bino
  • Levenhuk Mikroskop 850B bino
  • Levenhuk Mikroskop 850B bino
  • Levenhuk Mikroskop 850B bino
  • Levenhuk Mikroskop 850B bino
  • Levenhuk Mikroskop 850B bino

Levenhuk Mikroskop 850B bino

umožňuje zkoumání pomocí metody jasného i temného pole, vybaven zabudovaným kondenzorem pro pozorování v temném poli Celý popis
Značka:
LE24611
Kód:
0611901508498
EAN:
Skladem.
Dostupnost:
19 990 Kč
16 521 Kč bez DPH
+
-
Popis Komentáře (0)

LEVENHUK Binokulární mikroskop 850B 

Biologický binokulární mikroskop Levenhuk 850B je ideální k biochemickému, patologicko-anatomickému, cytologickému, hematologickému, urologickému, dermatologickému, biologickému a obecně klinickému výzkumu v laboratořích libovolné lékařské instituce. Umožňuje zkoumání pomocí metody jasného i temného pole.

Je vybaven binokulární otočnou hlavicí. Revolvingový nosič umožňuje použití čtyř objektivů. Hlavice má sklon 30 stupňů a je otočná kolem své osy v rozsahu 360 stupňů. Mikroskop je vybaven klasickým Koehlerovým systémem osvětlení s nastavením clony zorného pole a apertury.

Zaostřovací mechanismus je vybaven integrovaným makrošroubem a mikrošroubem. Přesnost zaostření se dosahuje díky vertikálnímu pohybu pracovního stolku vůči pevnému objektivu pomocí zaostřovacích šroubů. Dvousouřadnicový pracovní stolek se pohybuje horizontálním i vertikálním směrem. Rozměry pracovního stolku jsou 140x155 mm. Posun zaostřovacího mechanismu a pracovního stolku je plynulý, nezasekává se a neklade odpor. Pohyb je v krocích po 25 mm pro hrubé ostření a 0,002 mm pro jemné ostření.

Osvětlovací systém mikroskopu je vybaven halogenovou žárovkou 6V/20W s plynulou regulací jasu.

Mikroskop je vybaven zabudovaným kondenzorem pro pozorování v temném poli, který je v činnosti, pokud je Abbeův kondenzor vysunut do maximální výšky. Chcete-li jej aktivovat, otáčejte kroužkem regulace osvětlení proti směru hodinových ručiček, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Po otočení ve směru hodinových ručiček se vrátíte do režimu jasného pole. Metoda pozorování v temném poli v procházejícím světle se používá k získání obrazu transparentních objektů, které jsou při použití metody jasného pole neviditelné. Tato metoda se často využívá například při hemoskenování, unikátní metodě vyšetření krve.

O metodě pozorování v temném poli:

Po opuštění kondenzoru nezmění hlavní část světelných paprsků při průchodu transparentním preparátem svůj směr, takže vytvářejí svazek ve tvaru dutého kužele a nedosáhnou objektivu (který se nachází uvnitř kužele).

Pozorovaný obraz se v mikroskopu vytváří pomocí pouze malé části paprsků, jež dovnitř kužele rozptýlily mikročástečky preparátu a které následně prošly objektivem. V důsledku toho se na temném pozadí v zorném poli zobrazí jasný obraz těch prvků struktury preparátu, jejichž index lomu se liší od okolního prostředí. U velkých částic jsou viditelné pouze světlejší hrany rozptylující světlo.

Upozornění: Mějte na paměti, že síťové napětí ve většině evropských zemí je 220 - 240 V. Chcete-li svůj přístroj používat v zemi s odlišnou normou síťového napětí, nezapomeňte, že je naprosto nezbytné použít napěťový měnič.

Parametry:
HlaviceBinokulární 
Materiál optikysklo
Zvětšení40-2000x
Okulárypárové, se širokým zorným polem PLAN WF10x, PLAN WF20x
ObjektivyWF: 4x, 10x, 40x,100x
Revolverový nosič4 objektivy
Pracovní stolek140x155mm, pohyblivý
KondenzorAbbeův, 1,25 N.A, špičková irisová clona a kondenzor pro pozorování v temném zorném poli
Zdvih stolku pomocí zaostř. mech.X-Y:70x50
Mezipupilární vzdálenost55-75mm
Dioptrická korekce okuláruod -5 do +5 dioptrií
Zaostřeníjemné - 0.002mm, hrubé - 25mm
Osvětleníhalogenová žárovka 220V (20W)
Regulace jasuano
Napájení napájecí kabel (220 V)
Filtry1 ks, modrý
Rozměry280x440x330mm
Povrchová úprava optikyněkolikanásobná antireflexní vrstva

 

Parametry produktu

Tento produkt nemá žádné parametry.

Hodnocení produktu

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Komentáře k produktu

Tento produkt zatím nikdo nekomentoval.

Přidat komentář

Soubory ke stažení

Tento produkt nemá žádné soubory ke stažení.
Provozováno na Provozováno na systému NetShops